top of page

ЩО ТАКЕ НЕТИКЕТ?

img.jpg

   Спілкуючись у віртуальному середовищі слід пам’ятати, що тут, як і в реальному житті, існують свої правила поведінки, своєрідна культура віртуального спілкування, яку ще називають «нетикет».

     Поняття «нетикет» з’явилося в середині 80-х років XX століття і поєднує у собі 2 слова — «мережа» (англ. net) і «етикет» (фр. etiquette). Інколи його ще називають «мережевий етикет» або «Інтернет-етикет».

   Нетикет створений для того, щоб всім (і досвідченим користувачам, і новачкам) було в рівній мірі комфортно спілкуватися між собою в Інтернет-просторі. Дотримуватися мережевого етикету насправді дуже просто, адже мережа — це громадське місце. Тому не можна робити ті речі, які не заохочуються в будь-якому цивілізованому суспільстві, наприклад, вживати ненормативну лексику, розпалювати національну ворожнечу, ображати людей або брехати.

Netiquette.jpg

Положення нетикету розділяють на три основні категорії:

  • психологічні, емоційні (використання звертань: «ти», «ви», смайликів, підтримка або ігнорування новачків тощо);

  • технічні (використання певної довжини рядків, обмеження на розмір листів, їх підписи, допустимість написання у верхньому регістрі, допустимість форматування, виділення курсивом, кольором тощо);

  • адміністративні (правила заголовків тем, правила цитування, допустимість реклами, допустимість флейму, дотримування тематики співтовариства).

Під порушенням нетикету, які найчастіше виникають у мережі Інтернет, розуміють образи та перехід на особистості, відступ від теми, який робиться зловмисно (офтопік), рекламу, саморекламу у невідповідних місцях. Також порушенням нетикету вважають наклеп або іншу зловмисну дезінформацію чи плагіат.

Нове на сайті

bottom of page